max-verstappen-wint-de-emilia-romagna-grand-prix-voor-de-vierde-keer-op-rij

Het was zondag, 18 mei 2025, om 19:45 uur toen de regerend Formule 1-kampioen Max Verstappen voor de vierde keer op rij de Emilia-Romagna Grand Prix won. De Nederlandse coureur behaalde zijn tweede overwinning van het seizoen op wat mogelijk het laatste Formule 1-evenement op het racecircuit in Imola zou kunnen zijn. Het duo van het McLaren-team, Lando Norris en Oscar Piastri, eindigde respectievelijk op de tweede en derde plaats.

Red Bull’s Verstappen zei dat het zeer onwaarschijnlijk is dat hij een vijfde opeenvolgende titel zal kunnen winnen tegen het McLaren-team. Zijn prestatie in Imola toonde aan dat zijn overwinning in Japan begin april geen uitzondering was. De nummer 1-coureur van dit seizoen liet zien op het Autodromo Enzo e Dino Ferrari dat hij kan concurreren met McLaren qua snelheid, maar ook dat zijn banden niet bezweken onder de hitte.

Verstappen startte vanaf de tweede plaats achter Piastri, maar slaagde er al snel in om zijn rivaal in te halen, die bovenaan staat in het klassement. Verstappen nam de leiding en gaf deze niet meer uit handen. Zelfs de inzet van een safety car, die de verschillen tussen de twee elimineerde, kon hem niet weerhouden van winnen. En zo veranderde wat waarschijnlijk de laatste GP in Emilia-Romagna was niet in een Italiaans feest. Het circuit van Imola zal waarschijnlijk plaatsmaken voor Madrid in 2026.

Hoewel er een record werd gebroken met 242.000 toeschouwers tijdens het raceweekend, hadden de Ferrari-fans niets positiefs te vieren aan het einde van zondag. Lewis Hamilton eindigde als vierde, Charles Leclerc als zesde en Kimi Antonelli moest zich terugtrekken in de 46e ronde. Voor aanvang van de race juichte een menigte in het rood de coureurs van Ferrari en de jongste van Mercedes enthousiast toe. Leclerc, Hamilton en Antonelli zwaaiden naar de fans, wetende dat het moeilijk zou worden om succes te behalen. Ze waren te vroeg opzij gezet tijdens de kwalificaties. Met een startpositie van respectievelijk 11e, 12e en 13e hadden Leclerc, Hamilton en Antonelli weinig kans op een podiumplaats, hoewel Hamilton dichtbij kwam. Ferrari produceerde voor het laatst een wereldkampioen in 2007 toen de Finse coureur Kimi Räikkönen de titel pakte.

Verslag door ANP.